Zawody już wkrótce.

Dbam o Zdrowie - Maraton ŁódzkiJeszcze w ubiegłym roku niesiony entuzjazmem po przebytej operacji, zapisałem się na zawody. Jak co roku w kwietniu postanowiłem wystartować w ALE 10k  run przy Maratonie Łódzkim. Nie miałem w planach walki o wynik, co najwyżej dobrą zabawę i w miarę swobodny bieg. Tymczasem zawody już za tydzień, a ja właśnie zastanawiam się czy aby na pewno warto startować w zawodach jeśli jest się do nich zupełnie nieprzygotowanym? Nie przygotowywałem się w żaden konkretny sposób (trudno to robić jak się nie ma konkretnego celu). Mało tego, bieganie stało się mało regularne i
kondycja zamiast chociaż utrzymywać się to raczej spadła jeszcze bardziej, o wzroście można tylko pomarzyć. Co prawda jest kilka innych pozytywnych akcentów, jak chociażby pozbycie napięć mięśni w obrębie miednicy co powodowało ból w w udzie i zwiększenie ruchomości w stawach biodrowych. Ale to akurat mało ważne. Po analizie wszystkich za i przeciw wyszło na to, że nawet bardzo nieprzygotowanym można wystartować. Taki start dla większości może być bardzo mobilizujący do poprawienia treningów, albo do ich zaczęcia ( samo bieganie nie zawsze oznacza trenowanie biegania, a to zupełnie dwie różne rzeczy). I dla mnie właśnie ten start ma taki być. Ma przypomnieć dlaczego zacząłem biegać, ma pokazać, że kierunek, który kiedyś obrałem jest dobry i dać większą motywację do rozpoczęcia regularnych treningów.

Swoją drogą jestem ciekawy jak to u innych bywa. Czy też są osoby, które po przerwie w bieganiu mają trudności z powrotem do regularności. I jak sobie z tym radzą bądź radzili. Jeśli masz ochotę napisz do mnie, albo napisz o swoich doświadczeniach w komentarzu.

Pozdrawiam!

Zawody już wkrótce. Zawody już wkrótce. Reviewed by Tomasz Dziedzic on 15:10:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.